I NIEDZIELA ADWENTU - 29.11.2020r.

1. Zaczynamy dziś Adwent z dobrymi postanowieniami i intencjami, aby ten święty czas oczekiwania jeszcze mocniej przybliżył nas do Pana Boga.

2. Od jutra zaczynamy Roraty, które w tym roku wyjątkowo z powodu zamkniętych szkół będą się odbywały o godz. 18.00. Zapraszamy jutro na pierwsze Roraty z lampionami: dzieci, młodzież i dorosłych.

3. Z powodu trwającej pandemii nie odbędą się w tym roku Misje święte, ani rekolekcje, ani Dzień Seniora. Smutno, ale musimy ten trudny czas wspólnie z Bożą pomocą przetrwać. W dzisiejszym numerze Słowa przekazujemy informacje jak będzie wyglądała spowiedź św. i przygotowanie do świąt. Każdy rejon będzie miał swój dzień spowiedzi i Eucharystii.

4. Wraz z parafialną gazetką przekazujemy kartę do głosowania. Po ich wypełnieniu proszę ją wrzucić na tacę. Wybory zakończą się wraz z ostatnią niedzielą stycznia. Do tej pory proszę, aby wszystkie osoby funkcyjne kończącej się kadencji zechciały ją pełnić do czasu ogłoszenia nowych wybranych osób. Przypomnę, że powstaje nowy rejon XI: Bloki i Działki.

5. Dziś święcimy opłatki na wigilijny stół. Ofiary za nie posłużą na spłacenie należności za posadzone rośliny w Ogrodzie Fatimskim. Sadzenie zostało zakończone. Serdecznie dziękuję p. Gabrysi i wszystkim kobietom, które pomagały za tę wielką pracę i trud. Bóg zapłać.

6. W tym tygodniu spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca na filiach pół godziny przed Mszą św. W Rozłazinie w piątek od 16.30 z adoracją.

7. W poniedziałek św. Andrzeja Apostoła, we wtorek modlitwy do św. Charbela, we środę do św. Józefa z racji I środy miesiąca, w czwartek adoracja od 8.00 do 18.00 w kościele. O 17.00 - adorację prowadzi grupa św. Ojca Pio. W I sobotę miesiąca nabożeństwo o 8.00.

8. Od soboty 5 grudnia tylko jedna niedzielna Msza św. o godz. 18.00.

9. W przyszłą niedzielę puszka ofiar na wsparcie kościoła katolickiego na Wschodzie.

10. Spotkanie Rycerzy Kolumba odbędzie się w niedzielę 13 grudnia o godzinie 16:00 na plebanii.

11. Do męskiej Róży Różańcowej w obronie życia zgłosiło się już 20 mężczyzn, a więc mamy komplet. Msza święta na rozpoczęcie tej modlitewnej służby zostanie odprawiona 7 grudnia w poniedziałek o godz. 18.00

12. W naszej parafii gościmy dzisiaj młodzieżowy zespół M3PM z Tczewa, który przyjechał już w piątek by na terenie naszej parafii odbyć rekolekcje. Po Mszy świętej będzie można docenić zaangażowanie tych młodych ludzi, kupując ich płytę, wydaną nieco ponad miesiąc temu. Płytę można nabyć za ofiarę dobrowolną. Sugerowana cena 15zł.

13. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i przygotowanie go na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty. Za tydzień zapraszam: Wojciechowska Jadwiga, Wojciechowska Milena, Lis Barbara, Lis Anna, Eikmann Katarzyna, Czapko Krystyna.

14. W DZIĘCIELCU: puszka ofiar na nowe okna.

15. Życzę Wszystkim Parafianom i Gościom dobrej niedzieli i dobrego tygodnia i dużo zdrowia.