XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 09.08.2020r.

1. Dziś taca inwestycyjna na Ogród Fatimski. W minionym tygodniu zakończyły się prace budowlane. Dziękujemy Panu Bogu, Matce Najświętszej i ludziom za trud i pracę. Teraz rozpocznie się czas nasadzania krzewów, drzew i roślin ozdobnych.

2. W liturgii tygodnia: w poniedziałek św. Wawrzyńca, we wtorek św. Klary, w piątek św. Maksymiliana Marii Kolbego.

3. W czwartek o 19.00 zapraszam na kolejne nabożeństwo Fatimskie. Tym bardziej radosne, że po raz pierwszy odbędzie się w nowym Ogrodzie Fatimskim. Msza św. w kościele, następnie procesja do ogrodu Fatimskiego i wspólny różaniec. Proszę zabrać ze sobą świece. W czasie Mszy św. zbierana będzie kolekta na herb św. Jana Pawła II wykonany z roślin z okazji 100 rocznicy jego urodzin. Figurkę Maryi poniosą panowie: Łodkowski Ryszard, Czajka Jan, Olszewski Józef, Pranczk Adam. Modlitwie przewodniczyć będzie żegnający się z naszą parafią Ks. Rafał - wikariusz.

4. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. z poświęceniem ziół i kwiatów tak jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. zbierana będzie ofiara do puszki na poszkodowanych Libańczyków w wyniku eksplozji w porcie w Bejrucie.

5. Wieczorem 15 sierpnia o godz. 18.00 zapraszam do Ogrodu Fatimskiego na wieczór Maryjny z różańcem i pieśniami w duchu wdzięczności za Cud nad Wisłą w 100 rocznicę wydarzenia.

6. W sobotę na rozłazińskim stadionie o godz. 10.00 rusza 6 Bieg po radość z życia. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wspólnej zabawy i sportu.

7. W przyszłą niedzielę I Komunia św. dzieci z naszej parafii na Mszy św. o godz. 11.30. Od jutra o 18.30 próby w kościele i bezpośrednie przygotowanie do niedzielnej uroczystości. W piątek o godz. 16.30 spowiedź św. dla dzieci, rodziców, chrzestnych i gości. Będzie również spowiadał Ks. Kazimierz.

8. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Rejter z Dzięcielca i Daria Maszota z Łebuni, Ireneusz Karcz z Rozłazina i Anna Pranczk z Tuchlina, stanu wolnego przygotowują się do sakramentu małżeństwa.

9. Zwracam się do młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i do rodziców. Wciąż czekamy na informację od Ks. Biskupa o dacie bierzmowania. Przed nami wkrótce nowy rok szkolny a dla młodzieży nowa szkoła. Pojawia się bardzo realna pokusa i moment złożenia świadectwa Waszej wiary. Zapisać się na religię w nowej szkole, czy też nie? To jest moment bardzo ważny i dlatego pragnę stanowczo powiedzieć, że młodzież, która zrezygnuje z uczęszczania na katechezę szkolną w nowej szkole konsekwentnie nie zostanie dopuszczona do sakramentu bierzmowania. Bardzo proszę Rodziców o wspólną troskę i dalsze mądre wychowanie. Zaświadczenie od nowego Katechety będzie decydujące o dopuszczeniu do Bierzmowania.

10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i przygotowanie go na niedzielę, a także za złożoną ofiarę na kwiaty. W piątek świątynię przygotują rodzice dzieci I komunijnych.

11. Życzę Wszystkim Parafianom i Gościom dobrej niedzieli i dobrego tygodnia wakacji.